Kontakt: email tel. 549 255 017

Co můžete očekávat?

Nevěnuji se tzv. bez-radnému poradenství vlídně naslouchajícího, leč mlčícího psychologa. Klient se rozhoduje vždy sám, má však právo slyšet můj názor, radu nebo odhad dalšího vývoje situace. Např. sdělením: Když uděláte to a to, stane se pravděpodobně tohle.

Poradce ovšem nelze zaměnit za šerpu jež vás pohodlně, podobně jako v uzlu na hrudi rodiče, přenese přes úskalí. Možná jej lze přirovnat k porodní bádě. Poradí, vysvětlí, povzbudí, pomůže, leč rodit za vás nemůže.

Naopak nečekejte mentorování, poučování, dlouhé proslovy, hledání obětního beránka, který za všechno může, terapeuta jako z amerického filmu ani inženýra lidských duší z filmu českého. Žádné trápení klienta nepovažuji za malicherné, ani když jde o „drobnost“. Nedávám přednost ženám před muži ani naopak, Nejsem mág, obchodní zástupce některého psychologického směru, jsem poradenský psycholog.

Mohu zaručit, že s vámi budu jednat podle svého nejlepšího přesvědčení a snahy pomoci. Nemohu zaručit, že s tím, co řeknu, budete spokojeni. Kritériem úspěchu není moje ani vaše spokojenost. Podstatné je reálné zlepšení vaší situace.

BONUS: Neraď, není ti šedesát! je rčení, jež má na paměti neb na pomyslném trhu s radami nabídka převyšuje poptávku
P.S.: Narodil jsem se v roce 1946!